Hokejový pohár Josefa Vašíčka 2018

12.09.2018 | Jakub Kořínek

O víkendu 8. - 9. září se na zimním stadionu v Pěšinkách ve Světlé nad Sázavou uskutečnil již 7. ročník hokejového turnaje o pohár Josefa Vašíčka, který je vzpomínkou na hokejového reprezentanta Josefa Vašíčka, který před sedmi lety tragicky zahynul při letecké havárii v ruské Jaroslavli. Turnaj byl určen pro kategorii mladších žáků, které v letošní sezoně reprezentují hráči ročníku 2007 a 2008.

Účastníci turnaje:
  • HC Světlá nad Sázavou
  • HC Ledeč nad Sázavou
  • BK Havlíčkův Brod
  • SKLH Žďár nad Sázavou
  • HK Ružinoc (SVK)
  • SHL select
  • HC Chrudim

Účastníky dvoudenního turnaje byly kromě tradičních týmů s Vysočiny (BK Havlíčkův Brod, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Světlá nad Sázavou a HC Ledeč nad Sázavou) také týmy HC Chrudim z Pardubického kraje, HK Ružinov ze Slovenska a SHL select, který je tvořen vybranými hráči z projektu HTA.

Úvodním zápasem celého turnaje bylo posázavské derby mezi domácí Světlou a sousední Ledčí nad Sázavou, ve kterém se po bojovném výkonu podařilo domácím otočit nepříznivé skóre 0:2 a zvítězit 3:2. Dalším zápasem mladých sklářů byl souboj s favorizovaným SHL select, který skončil jednoznačným poměrem 0:14 pro SHL. Na vysokou prohru však dokázali svěřenci Jakuba Kořínka a Miroslava Piskače rychle zapomenout, když ve svém třetím utkání prvního dne porazili SKLH Žďár nad Sázavou poměrem 4:0.

Do druhého hracího dne vstoupili mladší žáci HC Světlá remízou 3:3 po základní hrací době s týmem HC Chrudim, když ještě třicet vteřin před koncem zápasu vedli o jeden gól. Následná prohra na nájezdy tak byla pro naše borce dobrým ponaučením o tom, že se každý zápas musí hrát až do poslední vteřiny. V následném utkání proti týmu BK Havlíčkův Brod se světeláci vůbec nedostali do tempa zápasu a hratelnému soupeři tak podlehli poměrem 3:1. Naopak poslední zápas turnaje vyšel domácím výborně. Proti favorizovanému soupeři HK Ružinov si dokonce vytvořili dvoubrankové vedení a i když zápas nakonec ztratili výsledkem 3:2, mohli být trenéři s jejich výkonem spokojení.

V nabité konkurenci tak domácí obsadili konečné 5. místo a s účastí na celém turnaji byli hráči i trenéři spokojeni. Za sebou nechali týmy HC Ledeč nad Sázavou a SKLH Žďár nad Sázavou. O dva body nad Světlou se vyšplhal tým BK Havlíčkův Brod, který skončil těsně pod medailovými pozicemi. Třetí místo obsadila dobře hrající Chrudim a stříbrné medaile si po pěti vyhraných zápasech a jediné prohře v turnaji odvezl HK Ružinov. Vítězem celého turnaje a držitelem putovního poháru Josefa Vašíčka se stal s úctyhodným skóre 77:4 tým SHL select, který za celý víkend nepoznal přemožitele.

Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na příští ročník. :-)