První finále pro Hlinsko, ve středu hrajeme odvetu venku

12.03.2019 | Jan Borek

Takhle divoký úvod zápasu Pěšinky dlouho neviděli. Oba týmy se od prvního buly začaly přetahovat o skóre a po třech minutách to bylo 1:2 pro hosty, když za bílo-modré barvy mezi tři tyče šikovně ztečoval Svobodovo nahození Štros. Vzápětí byl pod sprchy sice poslán Vlček, avšak skláři nabídnutý 5minutový trest nezužitkovali. Naopak Hlinsko začalo hrát aktivně, vynutilo si fauly a po zbytek první dvacetiminutovky hru ovládalo, když přidalo ještě další přesilovkový zásah. Po návratu ze šaten se skláři zlepšili a Piskačem snížili. Hosté se sice znovu vrátili do dvoubrankového vedení, avšak brzy na to naše přesilovkové formace dvakrát vybídli ke gólům Jardu Doležala. Ke třetí třetině přistoupili obě mužstva takticky a zodpovědně. Dlouho se nic nedělo až 4 minuty před koncem poslal Světlou do vedení Kohout. Soupeř nejdříve prostestoval, poté vrhl všechny síly do útoku. V samém závěru si koně vynutili přesilovku, odvolali brankáře a utajenou střelou od modré poslali zápas do proudloužení. V něm to už byla pořádná divočina! Hosté nejdříve nevyužili nařízené trestné střílení. Skláři úspěšně nezakončili přečíslení 2 na 1 a při následném kontru soupeře naskočil na led další hráč Světlé, který si své chybné střídání ihned uvědomil a vracel se zpět na střídačku, aniž by ovlivnil zakončený útok soupeře na opačné straně kluziště. Rozhodčí byli neoblomní a v krutém přesilovkovém závěru hosté první finálový duel rozhodli. Ve středu se hraje v Hlinsku od 18:30 odveta. Na zápas můžete vyrazit s naším fanclubem, který odjíždí od Pěšinek autobusem v 16:30.

Muži | Neděle 09.02.2020, 17:00
3. čtvrtfinále