Tříbrankový náskok málem přišel vniveč

23.01.2017 | Filip Beneš

Po středeční porážce od České Třebové si chtěli Skláři napravit reputaci na ledě nedaleké Chrudimi. To se jim, i díky téměř bezchybné druhé třetině, povedlo. Zásluhou této výhry odskočili Skláři třetí Moravské Třebové na rozdíl tří bodů a již teď je jisté, že ve středu nás čeká přímé utkání o druhou příčku právě s Moravskou Třebovou.

skupina A 8.kolo | neděle 22.01.2017, 18:00

HC Chrudim - HC Světlá nad Sázavou

Branky a nahrávky: 10. Polák O. (Mlejnek), 46. Dobiáš (Plch), 48. Novák (Mlejnek, Plch), 57. Dobiáš (Seidler)-11. Dolinský (Kořínek), 23. Žák, 31. Blažek (Včela P., Kořínek), 35. Blažek (Žák, Včela P.), 52. Křišťan (Žák) Vyloučení: 3:2 Využití: 0:1 V oslabení: 1:1

HC Chrudim: Ament (Chalupa) - Švadlenka, Burkoň, Budinský, Seidler, Turčáni, Mlejnek - Polák J., Dobiáš, Haltuch, Novák, Karásek, Brožek, Kišš, Koreček, Plch, Polák O.

HC Světlá nad Sázavou: Zvolánek (Koubský) - Svoboda, Včela O., Šíma, Kořínek - Žák, Štros, Křišťan, Včela P., Dolinský, Doležal Jar., Špatenka, Blažek

Skláři nezačali u řeky Chrudimky vůbec špatně. V první třetině se šikovně prokličkoval až před brankáře Petr Včela, Filip Ament v brance proti němu sice vyjel, ale Petra o puk nepřipravil. Bohužel se světelský útočník dostal skoro mimo úhel a z nevýhodné pozice trefil pouze tyč odkryté branky! Hosté dále pokračovali ve své chytré hře a v sedmé minutě se po Žákově geniální přihrávce dostal do úniku Pavel Blažek, ten šel ale proti Amentovi do kličky, která na domácího brankáře nevyzrála. Neproměněné šance měli Skláře brzo mrzet. V čase 9:46 byl vyloučen domácí Kišš, ideální příležitost pro hosty otevřít skóre. Jenže ani ne třičtvrtě minuty po udělení trestu hosté propadli na útočné modré čáře a Viktor Mlejnek ukázkovou přihrávkou uvolnil Ondřeje Poláka osamoceně číhajícího na modré čáře. Polák byl ve svém úniku neomylný a krásnou střelou do pravého rohu otevřel skóre utkání. Skláři našli ještě ve stejné přesilové hře rychlou odpověď. V čase 11:34 se mezi kruhy opřel do puku Jakub Kořínek. Jeho pokus propadl Amentovi za záda, ale puk se klouzal mimo branku. Naštěstí ve správný čas a na správném místě stál Michal Dolinský, který si puk stáhl a poslal do odkryté branky. Průběžný stav 1:1 byl po první třetině spravedlivý pro obě mužstva.

Druhá třetina byla jasně v režii Sklářů a právě v ní položili základní kámen k následné výhře. Ve 23. minutě byl vyloučen světelský kapitán Ondřej Včela, ale stejně jako domácí, dokázali i Skláři skórovat v oslabení.  Jaroslav Žák na modré čáře zachytil pokus domácího obránce a směle si to pádil vstříc domácímu brankáři. Svůj únik pak zakončil střelou na vyrážečku. Na další brankový přídavek si necelá stovka diváků počkala až do poloviny utkání. K nelibosti většiny návštěvníků se o něj postarali opět Skláři. U zrodu stál Jaroslav Žák, který prodloužil přihrávku na Petra Včelu. Ten zavezl puk hluboko do útočného pásma a následně jej naservíroval před branku. Tam si sjížděl Pavel Blažek, který nasměroval puk bruslí do branky, když brzdil. Rozhodčí správně gól hned neuznal a jel se nejdříve poradit s čárovým rozhodčím, po jehož konzultaci gól správně uznal. Tentýž hráč měl na svědomí i čtvrtý gól. Ve 35. minutě ihned po vyhraném vhazování, od Jaroslava Žáka, pálil Pavel Blažek z mezikruží přímo nad Amentův beton. Druhá třetina byla jasně v režii Sklářů, kteří ji vyhráli poměrem 3:0, a zdálo se, že utkání už je rozhodnuto.

Jenže ejhle! Domácí Orlice ještě nechtěly skládat zbraně. V prvních deseti minutách patřil led jasně domácímu týmu. Ve 46. minutě zkusil Ugo Dobiáš štěstí z pravého kruhu a možná i k jeho údivu skončil puk za zády brankáře Zvolánka. O dvě minuty později se už Chrudim dostala na dostřel. Václav Novák si ideálně naladil mířidla a ideálně mířenou střelou do levého rohu Zvolánkovi snížil. Nutno podotknout, že využil i dobrého clonění svých spoluhráčů. Hosté se konečně začali ve třetí třetině probouzet a odměnou jim byl vítězný gól. V čase 52:49 zabojoval o puk u mantinelu Honza Svoboda. Touš se následně odrazil do středu hřiště, kde ho stihl Svoboda špičkou hole šťouchnout přímo na Radima Křišťana. Ten s ničím neotálel a tvrdou střelou golfem nedal Amentovi sebemenší šanci. Domácí našli tři minuty před koncem recept na snížení, když Ugo Dobiáš dorážel do odkryté branky předchozí pokus Romana Seidlera. Chrudim se ještě snažila odvolat brankáře a vyrovnat, ale pozorná hra Sklářů jim téměř nic nedovolila.

Světlá se díky výhře v Chrudimi posunula na průběžné druhé místo a ve středu jí čeká těžký test v Moravské Třebové a právě možná tento zápas určí, z jaké pozice půjdou Skláři do Play-off. Držte nám proto palce!

Jakub Kořínek (HC Světlá nad Sázavou): Dneska to byl opět náročný zápas, neměli jsme Příbu (trenér Jirka Přibyl pozn. redakce), o to těžší organizace na střídačce. Jsem rád, že jsme to zvládli, zase máme tři body, za což jsme moc rádi. Zápas to byl takový divoký, nahoru dolů první dvě třetiny. Naštěstí se nám v druhé třetině podařilo dát góly a odskočit do vedení. Soupeř byl samozřejmě hodně aktivní, nepříjemně nás napadal. Ale dokázali jsme dát ty góly, což nám hodně pomohlo. Chtěli jsme tu třetí třetinu odehrát trošku líp. Ale z hlediska výkonnosti to nebylo špatný, sice jsme dostali tři góly, ale takové, u kterých nešlo moc vytýkat chyby. Domácí prostě hodně stříleli, přišla střela od beka z klubka hráčů před brankou a padlo jim to tam. Ty góly prostě padly z jejich tlaku a aktivity. Pro nás byl dneska nejdůležitější ten gól ve třetí třetině. Radim tam krásně vymetl víko, to byl pro nás ten rozdílový gól, abychom odtud odjeli s třemi body. A teď makáme dál.

2 Zvolánek Jiří   60 22 4 18 4   81,82   0 0