Dorost korunován mistrem krajské ligy!

20.03.2017 | Filip Beneš

Historický úspěch si připsali naši dorostenci, když ve finále krajské ligy dorostu dokázali porazit 2:0 na zápasy loňského vítěze z Litomyšle. Tým, který před dvěma lety skončil na posledním, desátém místě, a loni na pátém, tak dokráčel na absolutní vrchol. Mladí Skláři si tak připisují největší mládežnický úspěch posledních let.

2. kolo | pátek 17.03.2017, 19:30

HC Světlá nad Sázavou - HC Litomyšl

Branky a nahrávky: 5. Pokorný (Kratochvíl T.), 13. Petržilka (Beránek), 19. Kalenský (Kratochvíl T.), 22. Prokop (Petržilka), 25. Zvěřina (Kratochvíl T.), 27. Petržilka (Prokop), 47. Petržilka (Prokop), 57. Kalenský - 1. Voříšek J., 20. Večeřa (Vytlačil), 22. Voříšek J. (Vytlačil, Večeřa) Vyloučení: 6:9 Využití: 2:1 V oslabení: 1:0

HC Světlá nad Sázavou: Dundáček - Pokorný, Lacina, Hart, Souček, Zvěřina - Egart, Kratochvíl T., Kratochvíl J., Kalenský, Petržilka, Pešek, Cihlář, Prokop, Brož, Beránek

HC Litomyšl: Kovář (Háněl V.) - Zahradník, Bláha, Jiskra, Fila, Voříšek Š.- Vytlačil, Pakosta, Nešpor, Leksa, Háněl O., Večeřa, Voříšek J.

Hosté z Litomyšle se bleskurychle ujali vedení. Po devatenácti sekundách hry zachytil Jakub Voříšek vyhození Ondřeje Harta a probojoval se až téměř na střed pásma, odkud dokázal prostřelit brankáře Dundáčka, který nestihl včas srazit betony. Kdo by čekal, že rychlý inkasovaný gól Skláře nalomí, tak se mýlil. Domácí postupně přebírali otěže zápasu ve svůj prospěch a v páté minutě již bylo srovnáno. Tomáš Kratochvíl vybídl k rychlému průniku Patrika Pokorného, který se prosmýkl mezi dvěma obránci a bekhendem překonal brankáře Kováře. Ve 13. minutě dokázali Skláři skóre utkání otočit. Lukáš Beránek našel, krásnou přihrávkou z rohu, před brankou osamoceného Jakuba Petržilku, který nikým neatakovaný nedal brankáři soupeře šanci. Minutu a půl před koncem třetiny dokázali Skláři odskočit do dvoubrankového vedení. Tomáš Kratochvíl zachytil rozehrávkou soupeře a odpálil puk do útočného pásma, tam jej dojel Ondřej Kalenský a v úniku střelou na lapačku skóroval. Jenže minutu před koncem se do přečíslení dva na jednoho dostali Vytlačil s Večeřou. První jmenovaný na sebe natáhl domácího obránce, čímž Večeřu uvolnil a ten střelou mezi betony snížil na rozdíl jedné branky. Na góly bohatá první třetina tak skončila pro Skláře zaslouženým vedením 3:2.

Na začátku druhé třetiny se museli domácí bránit v oslabení a ono se tomu snad nedá říkat ani bránění, protože Skláři svého soka tlačili i ve čtyřech! A odměnou jim byl i vstřelený gól. Jakub Petržilka našel přihrávkou zpoza brány najíždějícího Prokopa Štěpána, který nedal přesouvajícímu se Kováři šanci. Jenže o čtrnáct sekund později se štěstí usmálo i na hráče Litomyšle. Večeřa adresoval přihrávku na Vytlačila, ale puk se odrazil od jeho brusle mezi kruhy na volného Jakuba Voříška. Přesouvající se Dundáček měl minimální šanci zabránit gólu. Ve 26. minutě dostali domácí možnost přesilové hry pět na tři. Během přesilové hry nepustili domácí svého soupeře ani na vteřinu z obranného pásma. Už se zdálo, že nabídnutou přesilovku domácí nevyužijí, ale tři sekundy před návratem prvního hříšníka se důrazně na brankovišti prosadil Pavel Zvěřina. Dobíhající klasickou přesilovou hru už Skláři využít nedokázali, i když jak se to vezme. Šestý gól vstřelili pět sekund po vypršení přesilové hry. Jakub Egart přihrával puk zpoza brány na Prokopa Štěpána, který však z nulového úhlu trefil jen brankáře Kováře do nohy, ale dojíždějící Jakub Petržilka doklepl puk do brány. Do třetí třetiny si Skláři mohli přenést pohodové vedení 6:3.

Na začátku poslední části dostali hráči Litomyšle možnost trestného střílení, které však dokázal Kuba Dundáček vychytat. Další velkou šanci měl Martin Večeřa, který svou rychlostí málem dokázal obkroužit branku a skórovat do odkryté branky, proti byl však obranný zákrok Kuby Egarta. Hned poté založili domácí přečíslení dva na jednoho, po chybě Ondřeje Bláhy na modré čáře. Do přečíslení se hnali Kuba Petržilka a Štěpán Prokop. Petržilka nejprve nahrál Prokopovi, proti němuž se přesunul brankář. Prokop tak rychle vrátil puk Petržilkovi, který již trefil odkrytou branku. V 57. minutě se do úniku, po srážce soupeřova kapitána s rozhodčím, dostal Ondřej Kalenský. Tomu však v zakončení zabránil sekerou Martin Večeřa., rozhodčí proto neváhal a nařídil trestné střílení. To Kalenský proměnil s bravurou, když si dokázal položit brankáře a skórovat do odkryté branky. Po tomto gólu už se Pěšinkami ozývalo radostné “MISTŘI!“. Mladí Skláři si dokázali vedení pohlídat a pozápase tak mohli zaslouženě propadnout vítězné euforii.

Pohár pro vítěze krajské ligy dorostu obdrželi mladí Skláři z rukou Milana Chalupy, legendy československého hokeje.

Kluci si za tento historický úspěch zaslouží velké poděkování a pochvalu. Stejně tak i trenér Jiří Přibyl a vedoucí týmu Jaroslav Beránek. Nemalou pochvalu si zaslouží i rodiče, kteří v tom naše dorostence podporovali a jezdili s nimi ve velkých počtech i na venkovní utkání.

DĚKUJEME!