Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Děkujeme! Byl to povedený plyšákový večer se vším všudy...

18.12.2018 | Jan Borek

V neděli uspořádali naši hokejisté a mnoho dalších obětavých lidí okolo světelského hokeje již v pořadí 5. plyšákový večer. V první třetině po brance našeho kapitána zasypali diváci ledovou plochu plyšáky. Těch se nakonec pro děti z dětských domovů v Humpolci a Senožatech podařilo nashromáždit 16 pytlů. O první přestávce se návštěvníkům představili hokejisté a hokejistky všech mládežnických kategorií. O pauze druhé předali zástupci klubu šeky z výtěžku ze vstupného, od sponzorů a od hráčů A-týmu přítelkyni Milana P. na pořízení invalidního vozíku. Vyrovnané utkání proti lídrovi soutěže z Moravské Třebové rozhodli naši borci v prodloužení. Poslední utkání letošního kalendářního roku sehrají skláři ve středu v Chrudimi.

nadst. 3.kolo | Neděle 16.12.2018, 17:00 | 1:1, 1:1, 0:0 - 0:1

HC Světlá nad Sázavou - HC Slovan Moravská Třebová

6:5 pp

1:2, 2:2, 2:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 18. O. Včela (Kubát), 23. Blažek (Jar. Doležal), 24. V. Piskač (Kopecký), 44. Jar. Doležal (Kořínek), 49. Šíma, 61. Kubát (P. Včela, O. Včela) - 2. Řehulka (Čikl), 10. Langr (Hradil), 28. Čikl (Rajnoha, Pavlovský), 30. Rajnoha (Faltus), 50. Čikl (Faltus, Rajnoha)
Rozhodčí: Čížek – Křivohlavý, Padevět
Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

Diváci: 545

HC Světlá nad Sázavou: Folvarský (Zvolánek) - Svoboda, D. Piskač, Bradáč, O. Včela, Šíma, Kořínek, Fibikar - Kohout, Blažek, V. Piskač, Štros, P. Včela, Dolinský, Jar. Doležal, Jak. Doležal, Kopecký, Špatenka, Kubát

HC Slovan Moravská Třebová: Galuška (Turek) - Rajnoha, Hradil, Janků, Janošek - Kobza, Marek, Faltus, Langr, Řehulka, Fibrich, Čikl, Pavlovský

Komentář

Stalo se tomu už tradicí, co světelský hokejový klub pořádá během posledního nedělního utkání A-týmu v kalendářním roce slavnostní charitativní akci. Plyšákové večery nejsou každoročně jen oslavou světelského hokeje, jsou i o radosti našich dětí, dětí v dětských domovech, různých dobrých skutcích a o pocitu předvánoční sounáležitosti celé naší "hokejové rodiny".

Sváteční utkání začalo slavnostním nástupem našich hráčů a čestným buly světelského místostarosty Josefa Hnika. Do utkání nevstoupili skláři šťastně, když z první střely soupeře inkasovali (0:1). Chvilku na to hostující brankář zasáhl Kubu Doležala vysokou holí. Po ošetřování krvavého zranění a úpravě ledu jsme dostali výhodu v podobě 4minutové přesilové hry. Dlouhou přesilovku jsme nevyužili, a když jsme nepotrestali ani další vyloučení hráčů Slovanu, přišel trest v podobě úspěšně zakončeného brejku soupeře (0:2). Po mnoha dalších šancích na obou stranách spustil v 18. minutě plyšákovou radost Ondřej Včela (1:2). "Úklidová četa" našich mladších žáků a juniorky nashromáždila za trestnou lavicí dohromady 16 pytlů plyšových hraček pro děti z dětských domovů. Ještě jednou Vám za plyšáčky děkujeme a slibujeme, že je všechny během Vánočních svátků předáme do obou dětských domovů.

O první pauze se na ledové ploše prezentovali všechny naše mládežnické kategorie, které si bouřlivé přivítání náležitě užili. Vstup do druhé třetiny si dokonale užili i naši borci. Po dokonalém vyšachování hostující obrany nejdříve vyrovnal skóre do prázdné brány Pavel Blažek (2:2) a chvilku na to se skláři ujali vedení zásluhou Vaška Piskače (3:2). Moravská Třebová přidala ihned na obrátkách a svou kvalitu potvrdila nejdříve využitou přesilovou hrou (3:3) a v polovině zápasu se ujala opět vedení v zápase (3:4). Po sérii mnoha vyloučení zazvonili ještě na tyč Folvarského hosté.

V závěru druhé přestávky předali místopředseda hokejové klubu Jan Krajíček a kapitán A-týmu Ondra Včela finanční šeky, které pomohou Milanovi, jeho přítelkyni Šárce a malému Vojtíškovi při pořízení invalidního vozíku. Výtěžek ze vstupného činil 27.250 Kč, dobrovolné příspěvky našich partnerů v rámci plyšákového večera 3.100 Kč (z toho dar Vinotéka Lara 2.000 Kč), dar hráčů A-týmu HC Světlá nad Sázavou 10.000 Kč, dar firmy Obaly na míru 10.000 Kč a firmy Ski Sport Radek Tichý 5.000 Kč. Celkem jsme v ten adventní večer i díky Vám Milanovi předali 55.350 Kč!!!

Ve třetí třetině střelecky aktivnější skláři vyrovnávají stav utkání zásluhou Jardy Doležala (4:4). O další obrátku skóre se chvilku na to postará Ondra Šíma, který pohotově potrestá chybnou rozehrávku soupeře (5:4). Bohužel ihned minutu na to krotí naši euforii svoji druhou brankou v zápase hostující kapitán (5:5). Krásný, vyrovnaný a dramatický zápas rozhodují při hře 3 na 3 v prodloužení dvojčata Včelovi a gólový střelec Honza Kubát (6:5!).

Závěrem bychom rádi poděkovali hlavním partnerům akce Městu Světlá nad Sázavou, firmám MPA servis a Pohostinství u Havlů. Smeknout klobouk musíme navíc před hráči A-týmu, kteří ve Světlé hrají hokej bez nároků na honoráře a dokázali přispět tento večer nejen krásných hokejovým výkonem, ale i finančním darem.

Děkujeme všem za účast a podporu na povedeném plyšákovém večeru a všem fanouškům světelského hokeje přejeme krásné svátky a úspěšný rok 2019!

Ohlasy

Ladislav Fixa (trenér HC Světlá nad Sázavou): Před vynikající kulisou 550 skvělých diváků jsme poprvé v sezóně porazili tým Moravské Třebové. Sice jen za 2 body, ale i to se počítá. V prodloužení 3 na 3 rozhodla výborně sehraná situace našich zkušených hráčů, kteří prokázali kvalitu a vsítili nádherný gól. Samozřejmě nejsme spokojeni s celým průběhem zápasu, inkasovanými 5ti góly, ale na druhou stranu jsme to dnes chtěli urvat a nakonec urvali. Děkujeme divákům, sponzorům a všem lidem, kteří podpořili tuto prospěšnou charitativní akci a věříme, že jsme jim udělali radost. Dobrá pozvánka na další utkání...