Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Z nerovné bitvy v Hlinsku vezeme bod

13.01.2019 | Jan Borek

Takřka celou první třetinu odehráli skláři v oslabení a tak jen díky urputné bojovnosti jsme odešli do kabin za přijatelného stavu 1:2. Ve druhém dějství jsme dostali více prostoru pro hokej a skóre v přesilovce srovnali. Ve třetí části jsme byli nejaktivnější, avšak po jedné brance přidala obě mužstva. Bitva na hlineckém poli se tak musela rozhodnout v nastavení. V něm jsme z protiútoku inkasovali, a tak se z Hlinska vracíme s jediným bodem. Výkon hlavního rozhodčího Rulíčka nemůžeme kladně komentovat, poměr vyloučených 1:8 z úvodní dvacetiminutovky si musí obhajovat on. Ve středu hostíme Chrudim a snad budeme po utkání řešit jenom hokej a ne žádné "vnější vlivy".

nadst. 6.kolo | Neděle 13.01.2019, 17:30

HC Hlinsko - HC Světlá nad Sázavou

4:3 pp

2:1, 0:1 1:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 9. Sobotka (Cejpek, Zídek), 12. Dítě (Cejpek, Gregar) 52. Homola (Pazourek, Sobotka), 62. Pazourek (Cejpek) – 14. Kohout (Kubát), 23. Kořínek (Kubát), 47. Blažek (Jar. Doležal)
Rozhodčí: Rulíček – Teplý, Kolář
Vyloučení: 5:11; navíc: O. Včela a Bradáč 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1.

Diváci: 172

HC Hlinsko: Gregor (Sajfr) - Brázda, Beneš, Poskočil, Sobotka, Zídek, Fink - Dítě, Vlček, Zdražil, Chvojka, Homola, Cejpek, Králíček, Hron, Brebera, Pazourek, Havel, Gregar

HC Světlá nad Sázavou: Koubský (Dundáček) - Svoboda, Vacek, Bradáč, O. Včela, Šíma, Kořínek, Fibikar - Kohout, Blažek, Piskač, P. Včela, Petržilka, Jar. Doležal, Jak. Doležal, Kopecký, Špatenka, Kubát

Ohlasy

Ladislav Fixa (trenér HC Světlá nad Sázavou): To, co se dělo v první třetině dnešního utkání jsem ještě za svou trenérskou kariéru nezažil. Poměr vyloučení byl 1:8 v náš neprospěch... a pan hlavní sudí se svými asistenty si to pěkně režírovali. S vypětím všech sil jsme to přestáli bez větší újmy a třetina skončila pouze 2:1 pro domácí. Od druhé části jsme se dostávali více do hry, přišly i šance a jednu z nich v přesilovce proměnili. Ve třetí třetině jsme působili aktivnějším dojmem, z mého pohledu jsme šli spravedlivě do vedení 3:2, měli další šance, leč bez využití. Domácí museli s utkáním něco udělat, stáhli sestavu a chtěli vyrovnat. To se jim nakonec po naší chybě podařilo a utkání po 60ti minutách skončilo nerozhodně 3:3. Prodloužení je vabank, my jsme špatně vyřešili přečtení a z následného protiútoku inkasovali. Z mého pohledu jednoznačné ovlivnění utkání ze strany sudích, podrážděnost našich hráčů související s jejich výroky a z neproměňování šancí. Pochvala za hru v oslabení, kdy jsme např. 3x hráli pres minutu ve třech... Doufám, že si z dnešního mače vezmeme všichni ponaučení a do dalšího utkání vstoupíme s čistou hlavou. Co se týče divácké podpory, byli jsme v Hlinsku jednoznačně "doma".