Ani čtyřgólový náskok sklářům proti Chotěboři nestačil

29.11.2019 | Jan Borek

Derby začalo lépe pro domácí, když nabídnutou přesilovou hru zužitkoval Kohout. V dalším průběhu během necelé minuty skórovali Bradáč a Kopecký a donutili Chotěboř k vybrání oddechového času. V samém závěru první třetiny stihl ještě hostující Kříž zranit Jardu Doležala. Prostřední dvacetiminutovka začala nešťastnou srážkou Kubáta a Hospodky, po níž musel domácí hráč odstoupit. Když Kopecký v polovině utkání zvýšil na 4:0, zdálo se, že skláři vyráží vstříc vítězství. V zápětí ale hosté korigovali a sedm vteřin před druhou sirénou snížili na rozdíl dvou branek. Domácí vstoupili do třetí části značně zakřiknutě a hosté v rozmezí půlminuty vyrovnali. Dění na ledě následně rozjitřil moment před Chotěbořskou brankou. Po tvrdém krosčeku na Štrose hráli skláři ve výhodě. V momentě, kdy Ondra Včela zasouval volný puk za hostujícího Peška se bohužel ozvala píštalka vylučujícího sudího. Emotičnost momentu ještě vyhrotil hostující gólman, který zbytečně a hlavně beztrestně sroloval světelského kapitána na zadní mantinel. Ve zbytku třetiny se už nic zásadního neudálo a tak o vítězi tradičního derby rozhodlo prodloužení. V něm hosté nejdříve zaťukali na brankovou konstrukci, následně skóre definitivně otočil chotěbořský Svoboda. V návalu vypjatých emocí se ještě trenérovi hostujícího týmu povedlo rozbít plexisklo nad střídačkou...

Muži | Neděle 15.12.2019, 17:00
Světlá nad Sázavou - Litomyšl