Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dorostenci se ve finálové sérii ujímají vedení 1:0

13.03.2017 | Filip Beneš

Gólové hody viděli návštěvníci prvního finálového utkání Play-off dorostu. V základních šedesáti minutách padlo celkem dvanáct gólů, po šesti na každé straně. Prodloužení rozluštění nepřineslo a tak musela rozhodovat dovednostní disciplína – samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější mladí skláři, kteří se tak ujímají vedení v sérii a již v pátek mohou celou sérii ukončit. 

1. kolo | Neděle 12.03.2017, 11:00
 

HC Litomyšl - HC Světlá nad Sázavou

6:7 sn

4:2, 1:1, 1:3

Branky a nahrávky: 1. Voříšek (Vytlačil), 3. Jiskra (Nešpor), 13. Zahradník (Večeřa, Voříšek), 14. Pakosta (Leksa), 22. Háněl O. (Pakosta), 48. Voříšek (Večeřa, Vytlačil) - 11. Egart (Petržilka, Prokop), 16. Zvěřina (Kratochvíl T.), 31.  Kratochvíl T. (Kalenský), 47. Kratochvíl T. (Kalenský), 50. Petržilka (Kratochvíl T., Lacina), 57. Kalenský (Souček, Kratochvíl T.), 65. Kalenský Vyloučení: 2:2 Využití: 1:1 V oslabení: 0:0 Stav série: 0:1

Diváci: 156

HC Litomyšl: Kovář (Háněl V.) - Zahradník, Bláha, Jiskra, Fila - Vytlačil, Pakosta, Nešpor, Leksa, Háněl O., Večeřa, Voříšek

HC Světlá nad Sázavou: Dundáček (Sobotková) - Souček, Pokorný, Lacina, Hart, Zvěřina - Egart, Kratochvíl T., Kalenský, Petržilka, Prokop, Kratochvíl J., Pešek, Brož, Beránek, Cihlář

Komentář
 
 
 

Domácí Jiskra se ujala dvougólového vedení po necelých třech minutách hry zásluhou Jakuba Voříška a Petra Jiskry. Sklářům se povedlo snížit během přesilové hry v 11. minutě, o což se postaral Jakub Egart. Jenže domácí si vzali dvoubrankové vedení zpět a navíc ho ještě zvýšili na tříbrankové. V čase 12:50 nejdříve prostřelil brankáře Dundáčka Jan Zahradník a 49 sekund po něm Jan Pakošta. Za Skláře snížil v 16. minutě Pavel Zvěřina. Po první třetině se šlo do kabin za nepříznivého stavu pro soubor trenéra Přibyla.

Druhá třetina nabídla po brance na každé straně. Nejprve po šestašedesáti sekundách druhé třetiny navýšil domácí vedení Ondřej Háněl. Hosté se potřetí prosadili přesně v polovině utkání. V čase 30:37 rozvlnil síť za brankářem Kovářem přesně mířící Tomáš Kratochvíl. To bylo, co se týče branek, ve druhé třetině vše. Ukazatel skóre se posunul na stav 5:3 pro domácí mladíky.

V závěrečném dějství pak započala velkolepá stíhací jízda Sklářů. V čase 46:02 dostal Tomáš Kratochvíl svůj tým na jednogólový dostřel, jenže po sto vteřinách hry se Litomyšl, zásluhou Jakuba Voříška, opět ujala dvoubrankového náskoku, a tak světelské dostihy pokračovaly. V 50. minutě za Světlou snížil Kuba Petržilka. Tři a půl minuty před koncem se mladí Skláři vyrovnání přeci jen dočkali. Postaral se o něj Ondřej Kalenský. Stav 6:6 vydržel na ukazateli skóre jak na konci utkání, tak i na konci prodloužení. O prvním vítězi musely rozhodovat samostatné nájezdy.

V nich začínala domácí Litomyšl. První se na Dundáčka rozjel domácí kanonýr Voříšek, ale svůj pokus neproměnil. Za hosty se proti Kovářovi rozjel Kuba Petržilka, ale taktéž bez úspěchu. Druhou sérii načal Martin Večeřa, který dokázal Dundáčka překonat. Odpověď na jeho úspěch našel hned ve stejné sérii Tomáš Kratochvíl. Ve třetí sérii padla, ze strany domácích, volba na Ondřeje Bláhu, ale ten Dundáčka nepřekonal. Ondřej Kalenský tak dostal možnost rozhodnout, kterou nepohrdl a rozhodl tak o tom, že se první finálový bod stěhuje k Sázavě.

V pátek odehrají dorostenci druhé finálové utkání na domácí půdě a v případě výhry mohou slavit historický titul ve své kategorii! Přijďte mladé Skláře v pátek podpořit od 19:30 na zimní stadion v Pěšinkách. Vstupné je zdarma. 

 
 
 
Ohlasy

Jiří Přibyl (HC Světlá nad Sázavou): My jsme dneska zahájili finálou část a bohužel jsme do prvního utkání vstoupili špatně. Zbytečně jsme prohrávali 4:1, pak jsme to silou vůle otočili, a to i díky tomu, že jsme dlouho hráli na tři pětky. To nám hodně prospělo. Pak jsme to vydrželi až do nájezdů, kde jsme dali dva góly, což bylo rozhodující. Dundys nás podržel, což bylo důležitý. Můžeme být jen spokojení. 

 
 

Týden hokeje
Aktuální články
„Naším úkolem je vrátit světelský hokej tam, kam patří“ hlasí nový trenér Ladislav Fixa

Novým vládcem světelské střídačky se nově stal Ladislav Fixa. Brzy dvaačtyřicetiletý trenér strávil celou svojí trenérskou kariéru v...

 
Plán letní přípravy 2018

Zveřejňujeme přehledný soupis letní přípravy, soustředění na Ředkovci a dalších akcí s hokejovým klubem...

 
Pozvánka na valnou hromadu

HC Světlá nad Sázavou z.s. zve všechny fanoušky a příznivce světelského hokeje na valnou hromadu.

 
Pavel Blažek končí s hokejem
 
Zhodnocení sezóny s Janem Krajíčkem
 
Hokejový turnaj ročníků 2011/2012
 
Prohra v prodloužení znamená hořký konec letošní sezóny našeho Áčka
 
Série s Brodem se rozhodne v neděli
 
Povinná výhra nad bruslaři se nerodila snadno
 
Pojď hrát hokej
Nábor
Utkání
Muži | Čtvrtek 22.02.2018, 19:00
2. předkolo PVM
6:4
Havlíčkův Brod - Světlá nad Sázavou
 
Muži | Neděle 25.02.2018, 17:00
3. předkolo PVM
1:2
Světlá nad Sázavou - Havlíčkův Brod
 
Starší dorost | Pátek 16.03.2018, 19:00
nadst. 21.kolo
2:1
Benátky nad Jizerou - Světlá nad Sázavou
 
Starší dorost | Sobota 17.03.2018, 17:00
nadst. 22.kolo
1:6
Světlá nad Sázavou - Mělník
 
Mladší žáci | Neděle 11.03.2018, 10:00
25. kolo
3:7
Moravské Budějovice - Světlá nad Sázavou
 
Mladší žáci | Neděle 18.03.2018, 09:00
26. kolo
Světlá nad Sázavou - Humpolec
 
Fanshop
Fanshop
Lyoness
Lyoness
Instagram
Instagram
 
HC Světlá nad Sázavou - kontakt: j.krajicek@email.cz RSS