Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dorostenci se ve finálové sérii ujímají vedení 1:0

13.03.2017 | Filip Beneš

Gólové hody viděli návštěvníci prvního finálového utkání Play-off dorostu. V základních šedesáti minutách padlo celkem dvanáct gólů, po šesti na každé straně. Prodloužení rozluštění nepřineslo a tak musela rozhodovat dovednostní disciplína – samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější mladí skláři, kteří se tak ujímají vedení v sérii a již v pátek mohou celou sérii ukončit. 

1. kolo | Neděle 12.03.2017, 11:00
 

HC Litomyšl - HC Světlá nad Sázavou

6:7 sn

4:2, 1:1, 1:3

Branky a nahrávky: 1. Voříšek (Vytlačil), 3. Jiskra (Nešpor), 13. Zahradník (Večeřa, Voříšek), 14. Pakosta (Leksa), 22. Háněl O. (Pakosta), 48. Voříšek (Večeřa, Vytlačil) - 11. Egart (Petržilka, Prokop), 16. Zvěřina (Kratochvíl T.), 31.  Kratochvíl T. (Kalenský), 47. Kratochvíl T. (Kalenský), 50. Petržilka (Kratochvíl T., Lacina), 57. Kalenský (Souček, Kratochvíl T.), 65. Kalenský Vyloučení: 2:2 Využití: 1:1 V oslabení: 0:0 Stav série: 0:1

Diváci: 156

HC Litomyšl: Kovář (Háněl V.) - Zahradník, Bláha, Jiskra, Fila - Vytlačil, Pakosta, Nešpor, Leksa, Háněl O., Večeřa, Voříšek

HC Světlá nad Sázavou: Dundáček (Sobotková) - Souček, Pokorný, Lacina, Hart, Zvěřina - Egart, Kratochvíl T., Kalenský, Petržilka, Prokop, Kratochvíl J., Pešek, Brož, Beránek, Cihlář

Komentář
 
 
 

Domácí Jiskra se ujala dvougólového vedení po necelých třech minutách hry zásluhou Jakuba Voříška a Petra Jiskry. Sklářům se povedlo snížit během přesilové hry v 11. minutě, o což se postaral Jakub Egart. Jenže domácí si vzali dvoubrankové vedení zpět a navíc ho ještě zvýšili na tříbrankové. V čase 12:50 nejdříve prostřelil brankáře Dundáčka Jan Zahradník a 49 sekund po něm Jan Pakošta. Za Skláře snížil v 16. minutě Pavel Zvěřina. Po první třetině se šlo do kabin za nepříznivého stavu pro soubor trenéra Přibyla.

Druhá třetina nabídla po brance na každé straně. Nejprve po šestašedesáti sekundách druhé třetiny navýšil domácí vedení Ondřej Háněl. Hosté se potřetí prosadili přesně v polovině utkání. V čase 30:37 rozvlnil síť za brankářem Kovářem přesně mířící Tomáš Kratochvíl. To bylo, co se týče branek, ve druhé třetině vše. Ukazatel skóre se posunul na stav 5:3 pro domácí mladíky.

V závěrečném dějství pak započala velkolepá stíhací jízda Sklářů. V čase 46:02 dostal Tomáš Kratochvíl svůj tým na jednogólový dostřel, jenže po sto vteřinách hry se Litomyšl, zásluhou Jakuba Voříška, opět ujala dvoubrankového náskoku, a tak světelské dostihy pokračovaly. V 50. minutě za Světlou snížil Kuba Petržilka. Tři a půl minuty před koncem se mladí Skláři vyrovnání přeci jen dočkali. Postaral se o něj Ondřej Kalenský. Stav 6:6 vydržel na ukazateli skóre jak na konci utkání, tak i na konci prodloužení. O prvním vítězi musely rozhodovat samostatné nájezdy.

V nich začínala domácí Litomyšl. První se na Dundáčka rozjel domácí kanonýr Voříšek, ale svůj pokus neproměnil. Za hosty se proti Kovářovi rozjel Kuba Petržilka, ale taktéž bez úspěchu. Druhou sérii načal Martin Večeřa, který dokázal Dundáčka překonat. Odpověď na jeho úspěch našel hned ve stejné sérii Tomáš Kratochvíl. Ve třetí sérii padla, ze strany domácích, volba na Ondřeje Bláhu, ale ten Dundáčka nepřekonal. Ondřej Kalenský tak dostal možnost rozhodnout, kterou nepohrdl a rozhodl tak o tom, že se první finálový bod stěhuje k Sázavě.

V pátek odehrají dorostenci druhé finálové utkání na domácí půdě a v případě výhry mohou slavit historický titul ve své kategorii! Přijďte mladé Skláře v pátek podpořit od 19:30 na zimní stadion v Pěšinkách. Vstupné je zdarma. 

 
 
 
Ohlasy

Jiří Přibyl (HC Světlá nad Sázavou): My jsme dneska zahájili finálou část a bohužel jsme do prvního utkání vstoupili špatně. Zbytečně jsme prohrávali 4:1, pak jsme to silou vůle otočili, a to i díky tomu, že jsme dlouho hráli na tři pětky. To nám hodně prospělo. Pak jsme to vydrželi až do nájezdů, kde jsme dali dva góly, což bylo rozhodující. Dundys nás podržel, což bylo důležitý. Můžeme být jen spokojení. 

 
 

Správný sport
Aktuální články
Skláři neměli svůj den, uspěla Litomyšl

...podrobnosti doplníme později.

 
Důležitá výhra z ledu České Třebové

Poslední utkání základní části čekalo skláře na ledě Kohoutů. Do České Třebové odjížděl náš tým s cílem zajistit si...

 
S Moravskou jsme zaváhání z úvodu zápasu nedohnali

Skláři vstoupili do utkání se Slovanem s respektem a nervozitou. Po gólu v oslabení jsme navíc po individálních chybách inkasovali ještě...

 
V Lanškrouně se zasloužená výhra zrodila až v závěru
 
Povinné body Skuteč zadarmo nedala
 
Světlá zastavila rozjetou Choceň
 
Skláři ztratili zápas v Chotěboři pokaženou první třetinou
 
Hokej se hraje na góly, a tak se radovala Chrudim...
 
Nábor
Utkání
Muži | Neděle 09.12.2018, 17:00
nadst. 1.kolo
2:6
Světlá nad Sázavou - Litomyšl
 
Muži | Středa 12.12.2018, 18:30
nadst. 2.kolo
VS.
Česká Třebová - Světlá nad Sázavou
 
Junioři | Pátek 07.12.2018, 19:30
nadst. 9.kolo
1:4
Světlá nad Sázavou - Pardubice
 
Junioři | Pátek 14.12.2018, 20:00
nadst. 10.kolo
VS.
Nová Paka - Světlá nad Sázavou
 
Mladší žáci | Neděle 09.12.2018, 10:00
13. kolo
5:3
Žďár nad Sázavou - Světlá nad Sázavou
 
Mladší žáci | Sobota 15.12.2018, 11:30
14. kolo
VS.
Světlá nad Sázavou - Ledeč nad Sázavou
 
Lyoness
Lyoness
Instagram
Instagram
 
HC Světlá nad Sázavou - kontakt: j.krajicek@email.cz RSS