Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Winter Classic v Praze na Chodově přineslo dětem a rodičům spoustu zážitků

29.12.2023 | Jan Borek

Mladí hokejisté a hokejistky HC Světlá nad Sázavou ročníku 2016 se ve středu 27. 12. 2023 zúčastnili přátelského turnaje pod širým nebem - Mini Open Air 2023 ve Westfield Chodov. Na kluzišti v těsné blízkosti pražského obchodního centra se střetlo šest týmů - společně s námi HC Sparta Praha, HC Draci Bílina, HC Stadion Litoměřice, Piráti Chomutov a HC Baník Sokolov.
Hlavním cílem turnaje pod záštitou Českého hokeje bylo prezentovat lední hokej nejmenší kategorie široké veřejnosti v atraktivním prostředí formou hokejových zápasů a zábavných soutěží pro děti.

Za krásného počasí se mladí skláři nejprve střetli s Piráty z Chomutova. V následném volnu byly venku pro děti připraveny dovednostní stanoviště, kde se mohly zabavit. Byla připravená brána na střílení a deska na stick-handling. O pauze mezi zápasy se na ledě konaly rychlostní štafetové závody, kdy každý hokejista musel obkroužit jednou celé kluziště. Hned poté následoval závod v hledání kužílků s čísly, kdy děti musely stavět kužílky v číselné řadě od 1 do 10.


Po závodech si děti vyzkoušeli vědomostní kvíz s hokejovými otázkami - např. kdo vyhrál loni extraligu, kdo vyhrál Stanley Cup, jaké zvíře je ve znaku Českého hokeje. Naše děti uhodly 10 z 15 otázek. A celou akci jsme zakončili utkáním s Baníkem Sokolov. Po skončení všech zápasů proběhl závěrečný ceremoniál, kde děti dostali od pořadatelů a Jiřího Šlégra pamětní medaili a tašku s odměnou. Velkou pochvalu musíme vyseknout světelskému fanclubu, který vytvořili rodiči hráčů, a který byl během turnaje pod otevřeným nebem jednoznačně nejhlasitější a nejlepší.


Sestava HC Světlá nad Sázavou (ročník 2016): Filip Kreuz, Eduard Půža, Jáchym Šimek, Jakub Štěpánek, Jonáš Krupička, Tobias Vodička, Martin Cihlář, Dorota Doležalová, Julie Krajíčková, Rozálie Říhová

Hodnocení trenérů:

Ondřej Kalenský: S ročníkem 2016, který nám dělá obrovskou radost, jsme ve středu vyrazili do Prahy na Winter Classic. Z mého pohledu se akce moc povedla. Děti, rodiče a i my trenéři jsme si ji maximálně užili. V rámci akce jsme odehráli dvě utkání. Nejprve s Chomutovem a poté se Sokolovem. Výsledky se u utkání neevidovaly, jelikož v téhle kategorii je výsledek až druhořadý. Vždy jde hlavně o to, aby se děti hokejem bavily a aby se na něj vždy těšily a to se zde také povedlo. A ještě musím poděkovat rodičům, kteří pro naše mladé hráče vytvořili skvělou atmosféru!

Jakub Adam: Jsem rád, že jsme se Turnaje Open Air mohli zúčastnit, protože je to něco jiného, jak pro děti, tak pro nás trenéry a věřím, že i rodiče tato akce bavila. Zároveň jsme prezentovali Světlou nad Sázavou vedle klubů jako Sparta Praha, Piráti Chomutov nebo Stadion Litoměřice... Naši hráči ročníku 2016 na odkrytém kluzišti odehráli dvě utkaní a zúčastnili se dovednostní soutěže také na ledě a ještě vědomostního kvízu. Ani v jednom si rozhodně nevedli špatně. Nejdůležitější byl ale celkový zážitek, že si mohli zahrát oficiální "Winter Classic" a bavit se hokejem za super atmosféry, kterou tu rodiče našich malých bojovníků a bojovnic burcovali po celou dobu zápolení.

FOTOGALERIE OD MARTINA VRZALA

 
Správný sport
Mini Open Air
Aktuální články
Sklářům v Telči utekla koncovka, série je srovnaná

I do druhého vzájemného duelu vstoupili aktivněji skláři, leč byli to domácí, kteří se z první vážnější příležitosti chopili...

 
Hokejový ples již podesáté! Letos se bude konat v sobotu 30. března

I pro letošek členové fanclubu HC Světlá nad Sázavou uspořádají tradiční HOKEJOVÝ VELIKONOČNÍ PLES. Za uplynulé roky již osvědčená...

 
První čtvrtfinálový krůček pro Světlou

Do prvního utkání letošního play-off nastoupili skláři zdravě energicky a odměněni za to byli úvodními brankami z holí Kratochvíla a...

 
Okresní derby ovládla Chotěboř, čtvrtfinálovým soupeřem nám bude Telč
 
Světeláci uspěli ve VelMezu, bitvou s Chotěboří zakončí základní část
 
Drama se Žihadly až do konce, pro nás bohužel bez bodu
 
Jakub Krajíček posiluje náš A-tým
 
Skláři vezou výhru z Ledče a už se těší na následující duel se Žihadly
 
Zápas s Bíteší raději rychle vyhnat z hlavy
 
Rozhovor s Madlen Chladovou - stříbrnou medailistkou MS žen do 18 let
 
ČTVRTFINÁLE KLM
7:3
4:5
0:0
0:0
HC Světlá
nad Sáz.

1-1

SK Telč
Utkání
Muži | sobota 02.03.2024, 17:00
2. čtvrtfinále
5:4
Telč - Světlá nad Sázavou
 
Muži | středa 06.03.2024, 18:30
3. čtvrtfinále
VS.
Světlá nad Sázavou - Telč
 
Dorost | sobota 24.02.2024, 10:00
O umístění sk. 23
Chotěboř - Světlá nad Sázavou
 
Dorost | Pátek 08.03.2024
O umístění sk. 23
VS.
Světlá nad Sázavou - Pelhřimov
 
Ml. žáci A | neděle 03.03.2024, 09:20
O umístění sk. H
1:2
Benešov - Světlá nad Sázavou
 
Ml. žáci A | neděle 10.03.2024, 10:00
O umístění sk. H
VS.
Světlá nad Sázavou - Pardubice
 
Ml. žáci B | neděle 25.02.2024, 13:30
21. kolo
2:7
Světlá nad Sázavou - Třebíč
 
Ml. žáci B | sobota 09.03.2024, 11:15
23. kolo
VS.
Světlá nad Sázavou - Ledeč n. S.
 
Lyoness
Lyoness
Instagram
Instagram
Návštěvnost
počítadlo.abz.cz
 
© eSports s.r.o. &HC Světlá nad Sázavou - kontakt: j.krajicek@email.cz RSS