Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Winter Classic v Praze na Chodově přineslo dětem a rodičům spoustu zážitků

29.12.2023 | Jan Borek

Mladí hokejisté a hokejistky HC Světlá nad Sázavou ročníku 2016 se ve středu 27. 12. 2023 zúčastnili přátelského turnaje pod širým nebem - Mini Open Air 2023 ve Westfield Chodov. Na kluzišti v těsné blízkosti pražského obchodního centra se střetlo šest týmů - společně s námi HC Sparta Praha, HC Draci Bílina, HC Stadion Litoměřice, Piráti Chomutov a HC Baník Sokolov.
Hlavním cílem turnaje pod záštitou Českého hokeje bylo prezentovat lední hokej nejmenší kategorie široké veřejnosti v atraktivním prostředí formou hokejových zápasů a zábavných soutěží pro děti.

Za krásného počasí se mladí skláři nejprve střetli s Piráty z Chomutova. V následném volnu byly venku pro děti připraveny dovednostní stanoviště, kde se mohly zabavit. Byla připravená brána na střílení a deska na stick-handling. O pauze mezi zápasy se na ledě konaly rychlostní štafetové závody, kdy každý hokejista musel obkroužit jednou celé kluziště. Hned poté následoval závod v hledání kužílků s čísly, kdy děti musely stavět kužílky v číselné řadě od 1 do 10.


Po závodech si děti vyzkoušeli vědomostní kvíz s hokejovými otázkami - např. kdo vyhrál loni extraligu, kdo vyhrál Stanley Cup, jaké zvíře je ve znaku Českého hokeje. Naše děti uhodly 10 z 15 otázek. A celou akci jsme zakončili utkáním s Baníkem Sokolov. Po skončení všech zápasů proběhl závěrečný ceremoniál, kde děti dostali od pořadatelů a Jiřího Šlégra pamětní medaili a tašku s odměnou. Velkou pochvalu musíme vyseknout světelskému fanclubu, který vytvořili rodiči hráčů, a který byl během turnaje pod otevřeným nebem jednoznačně nejhlasitější a nejlepší.


Sestava HC Světlá nad Sázavou (ročník 2016): Filip Kreuz, Eduard Půža, Jáchym Šimek, Jakub Štěpánek, Jonáš Krupička, Tobias Vodička, Martin Cihlář, Dorota Doležalová, Julie Krajíčková, Rozálie Říhová

Hodnocení trenérů:

Ondřej Kalenský: S ročníkem 2016, který nám dělá obrovskou radost, jsme ve středu vyrazili do Prahy na Winter Classic. Z mého pohledu se akce moc povedla. Děti, rodiče a i my trenéři jsme si ji maximálně užili. V rámci akce jsme odehráli dvě utkání. Nejprve s Chomutovem a poté se Sokolovem. Výsledky se u utkání neevidovaly, jelikož v téhle kategorii je výsledek až druhořadý. Vždy jde hlavně o to, aby se děti hokejem bavily a aby se na něj vždy těšily a to se zde také povedlo. A ještě musím poděkovat rodičům, kteří pro naše mladé hráče vytvořili skvělou atmosféru!

Jakub Adam: Jsem rád, že jsme se Turnaje Open Air mohli zúčastnit, protože je to něco jiného, jak pro děti, tak pro nás trenéry a věřím, že i rodiče tato akce bavila. Zároveň jsme prezentovali Světlou nad Sázavou vedle klubů jako Sparta Praha, Piráti Chomutov nebo Stadion Litoměřice... Naši hráči ročníku 2016 na odkrytém kluzišti odehráli dvě utkaní a zúčastnili se dovednostní soutěže také na ledě a ještě vědomostního kvízu. Ani v jednom si rozhodně nevedli špatně. Nejdůležitější byl ale celkový zážitek, že si mohli zahrát oficiální "Winter Classic" a bavit se hokejem za super atmosféry, kterou tu rodiče našich malých bojovníků a bojovnic burcovali po celou dobu zápolení.

FOTOGALERIE OD MARTINA VRZALA

 
Správný sport
Mini Open Air
Aktuální články
Utkání
Muži | středa 27.03.2024, 18:30
4. semifinále
3:1
Světlá nad Sázavou - Moravské Budějovice
 
Muži | sobota 30.03.2024, 17:00
5. semifinále
2:0
Moravské Budějovice - Světlá nad Sázavou
 
Dorost | neděle 24.03.2024, 14:30
O umístění sk. 23
4:8
Telč - Světlá nad Sázavou
 
Dorost | úterý 26.03.2024, 18:25
O umístění sk. 23
3:2
Pelhřimov - Světlá nad Sázavou
 
Ml. žáci A | pondělí 18.03.2024, 18:15
O umístění sk. H
7:3
Světlá nad Sázavou - Pardubice
 
Ml. žáci A | čtvrtek 21.03.2024, 17:30
O umístění sk. H
6:4
Světlá nad Sázavou - Poděbrady
 
Ml. žáci B | pondělí 25.03.2024, 17:15
26. kolo
5:2
Světlá nad Sázavou - Velké Meziříčí
 
Ml. žáci B | úterý 02.04.2024, 16:45
19. kolo
4:4
Dukla Jihlava - Světlá nad Sázavou
 
Lyoness
Lyoness
Instagram
Instagram
Návštěvnost
počítadlo.abz.cz
 
© eSports s.r.o. &HC Světlá nad Sázavou - kontakt: j.krajicek@email.cz RSS