Koncovky zápasů - největší bolest letošní sezóny

Světlá končí opět ve čtvrtfinále, čeká ji pouze boj v poháru Martince

06.02.2020 | Jan Borek

Celý článek

První bod v sérii urvala v závěru Choceň

03.02.2020 | Jan Borek

Úvodní třetina prvního čtvrtfinálového klání vyzněla jednoznačně pro domácí. Spartak nejdříve využil svoji početní výhodu a vzápětí přidal navrch druhý zásah do sítě nemastně vystupujících sklářů. Po přestávce však nastoupil na led úplně jiný hostující tým, což naznačil brankovou korekcí Bradáč. A lépe, ve 35. minutě zužitkoval naši přesilovku v zasloužené vyrovnání Blažek. V úvodu závěrečné části posunul poprvé borce ze Světlé do vedení svým druhým gólem v zápase Bradáč. Domácí hráči přitlačili, avšak nabídnuté přesilové hry nevyužili. Našim barvám se nadějné vedení bohužel nepodařilo uhájit, když inkasovali čtyři minuty před koncem. Ten pořádný kopec smůly si Světlá musela "vyžrat" až v samotném závěru, kdy v čase 59:41 rozhodl o osudu prvního čtvrtfinále Prachař. Na tuto branku už nám nezbyl čas odpovědět. Příležitost k tomu budeme mít ve středečním pokračování série, tentokrát na domácím ledě v Pěšinkách...
Celý článek

Skláři udolali Moravskou, ve čtvrtfinále narazí na Choceň

26.01.2020 | Jan Borek

Světeláci se ujali vedení v zápase, když Bradáč vybídnl ke skórování Kubáta. Další šance domácích už nebyly proměněny a tak se odcházelo poprvé do kabin za stavu 1:0. Po návratu z pauzy hosté zužitkovali přesilovou hru a dalším slepeným gólem na to otočili stav. Skláři však zbraně nesložili a v polovině utkání se dočkali dvou zásahů z holí Bradáče a Kuby Doležala v rozmezí 35 vteřin. Získaný optimismus v hale však hosté vzápětí zchladili vyrovnávací brankou a do závěrečné části se šlo na led za remízového stavu. Veledůležitou branku přidal na konto sklářů ve 42. minutě v početní výhodě Dolinský. Moravská se tlačila za vyrovnáním, ale byli to opět domácí, kteří se zásluhou Kohouta radovali. Hosté vsadili v samém závěru na risk hry bez brankáře, díky němuž konec utkání vydatně zdramatizovali. Výhru nad oslabenou sestavou soupeře nelze před nastávajícím play-off přeceňovat. Ve čtvrfinálové sérii, hrané na tři vítězná utkání, narazíme na Spartak Choceň.