„Bez letní přípravy prostě kvalitní hokej hrát nelze“ vzkazuje hlavní trenér Ladislav Fixa

10.07.2023 | Klubová redakce

Červenec. Školou povinným již běží prázdniny, a okurková sezóna je v plném proudu. Ovšem v táboře Sklářů již probíhají přípravy na nový soutěžní ročník krajské soutěže Vysočiny. Bližší náhled do přípravy prvního mužstva nám dal sám hlavní trenér pan Ladislav Fixa.

Ahoj Láďo, děkuji za tvůj čas k rozhovoru, ještě než přijdou otázky ohledně přípravy, tak se tě zeptám jak s odstupem času vnímáš loňskou, a za mě úspěšnou, sezónu?

Co se týče loňské sezony je třeba jí rozdělit tak jako vždy na dvě části, základní část a play off.  Základní část jsme zvládli nad očekávání dobře a konečné 1. místo je toho důkazem. Inkasovali jsme i nejméně branek, což je dobrá vizitka hry celého mužstva.  Play off je samozřejmě jiná soutěž a stopku nám v semifinále vystavilo v této sérii výborně hrající zkušené mužstvo Moravských Budějovic.

Aby byla nová sezóna, alespoň stejně úspěšná jako ta poslední, tak je potřeba pořádná příprava. Prozradíš nám jak vypadá letní příprava Sklářů?

Letní příprava začala letos 3. května a skončila 22. června. Trvala tudíž 8 týdnů, scházeli jsme se 3x týdně, tak jako v letech předešlých. V pondělí posilovna, ve středu hřiště Komenského, čtvrtek sportovní hala. Na sportoviště si nemůžeme stěžovat, byli nám vytvořeny nadstandartní tréninkové podmínky.

Takže s průběhem přípravy jsi spokojen?

Spokojenost s letní? Ten, kdo na trénink přišel, v rámci svých možností jednotku odmakal. Ten, kdo nepřišel byl ochuzen o pestrost, pozitivní náladu a hlavně trénovanost, která mu bude v určitých fázích sezóny chybět. Pochválil bych 2 hráče, kteří nevynechali jediný trénink a tudíž odmakali všech 23 TJ (tréninkových jednotek – pozn. Redakce). Byl to David Kozlík a Dominik Kopecký.

Naopak najdeš v přípravě něco co bys vytknul nebo chtěl do budoucna zlepšit?

Klukům jsem na začátku přípravy řekl plán a požadavky a oni zase mě. Chápu, že vždycky se najde důvod na trénink nejít, ale i důvod proč na trénink jít. Bez letní přípravy prostě kvalitní hokej hrát nelze a to by si každý hráč měl uvědomit. V průměru nás chodilo 12, někdy víc, někdy o něco méně. Aby trénink za něco stál, chci aby počet nebyl menší než 10.

Nezbytnou součástí letní přípravy je i samotná příprava na ledě. Už víte, kdy poprvé vjedete mezi mantinely?

Na led vyjedeme na konci srpna v Humpolci.

Asi je ještě brzy, ale už máte vyhlídnuté soupeře na přátelské zápasy?

Před mistrovskými zápasy chceme sehrát minimálně 4 přátelská utkání. Potvrzeno zatím máme dvojutkání s tradičním soupeřem s Pardubického kraje a to s mužstvem Hlinska.

Objevují se v přípravě i nějaké nové tváře? Případně víš na jakém postu by bylo potřeba posílit?

O posilování kádru se samozřejmě bavíme, na druhou stranu nechceme do mužstva výrazně zasahovat. Větší a stále důležitější roli by měli dostávat naši mladí hráči, kteří dorůstají v klíčové hráče. Jsou i vzorem pro další mladé hráče, kteří vidí své o něco starší kamarády, jakým způsobem hrají. Další věc je ta, že chceme stavět na hráčích, kteří mají vztah ke klubu a městu Světlá nad Sázavou. Věřím, že za pár let si řekneme, že nastala ta správná doba. Doba, kdy budeme splňovat všechny podmínky se pokusit o postup do vyšší soutěže. Areál, zázemí, pracovitost a nasazení všech funkcionářů a trenérů už tam vidím teď. Další nemalý bonus k tomuto cíli je ten, že zvyšujeme počet mládežnických soutěží, což je dobrá vizitka celého oddílu. Chlapci budou mít dostatek konfrontace s kvalitními družstvy napříč republikou a nebudou mít potřebu odcházet do „větších“ klubů.

A teď obráceně, víš už o někom, kdo se v příští sezóně už v dresu se sklářem na hrudi neukáže?

Přípravné období nám naznačilo, kteří hráči to myslí s reprezentací našeho klubu vážně. Jistě, že někteří hráči skončí, ale nechtějte na mě jména, včas se toto dozvíte. Chceme zase vytvořit takový tým, který bude dělat radost všem našim skvělým fanouškům. Zopakovat 1. místo v základní části bude těžké, v play off se chceme posunout o patro výš.

Muži | středa 28.08.2024, 18:00
Světlá nad Sázavou - Havlíčkův Brod