V domácí premiéře rozhodla o vítězství první třetina

22.09.2016 | Filip Beneš

Poprvé v přípravě se Sklářům sešla skoro kompletní sestava, ve které chybělo pouze trio: Kůrka, Kubát a Štros. Zatímco hostů přijelo i s brankáři pouze třináct, a to byla chyba. Světlá svého soupeře převyšovala pohybem i aktivitou. Však konečné skóre mluví za vše.

4. kolo | středa 21.09.2016, 18:30

HC Světlá nad Sázavou - Stadion Nový Bydžov

Branky a nahrávky:  2. Svoboda (Žák, Včela O.), 2. Venc (Doležal Jak.), 10. Šíma (Blažek), 11. Včela P. (Křišťan), 16. Včela P. (Žák, Křišťan), 19. Dolinský (Blažek, Šíma), 37. Doležal Jar. (Fibikar), 38. Včela P. (Žák, Křišťan), 44. Dušátko (Blažek), 47. Špatenka (Venc, Fibikar), 47. Žák (Křišťan, Včela P.) Vyloučení 4:4, Využití: 1:0. V oslabení: 0:1

HC Světlá nad Sázavou: Zvolánek (30. Koubský) - Šíma, Kořínek, Včela O., Fibikar, Venc, Svoboda - Včela P., Blažek, Doležal Jar., Dušátko, Špatenka, Dolinský, Doležal Jak., Křišťan R., Žák, Kopecký

Stadion Nový Bydžov: Petr (Mikeš) - Nedbal, Kubišta, Jiránek, Špaček, Suchánek, Šimůnek, Gottwald, Matouš, Kozák, Jebavý, Myslivec

Po dvou minutách hry hrála Světlá přesilovou hru po faulu Nedbala. Právě v ní Skláři otevřeli svůj gólový účet. Jaroslav Žák zkoušel střelu z pravého kruhu, a tu před brankářem šikovně tečoval Honza Svoboda za záda brankáře Petra – pro světelské fanoušky známý z České Třebové – 1:0. Neuběhlo ani dvacet tři sekund a domácí se radovali znova. Úspěšným střelcem byl Pavel Blažek – 2:0. Třetí gól padl v polovině třetiny a obstaralo ho duo Doležal-Blažek. První jmenovaný vybojoval přečíslení a zkusil poslat puk mezi brankářovy betony, ale neúspěšně. Naštěstí z druhé vlny najíždějící Blažek poslal pohotově puk do odkryté branky – 3:0. Po minutě a čtvrt se domácí radovali znovu. Radim Křišťan poslal puk na Petra Včelu, ten nad ničím nepřemýšlel a z první poslal puk k bližší tyči – 4:0. V šestnácté minutě se postaral o pátý gól opět Petr Včela, když golfákem poslal puk do rohu soupeřovy branky – 5:0. Gólové hody první třetiny pak uzavřela souhra druhé formace ve složení Doležal-Dolinský-Blažek. Po rychlé výměně puku po ose Doležal-Blažek-Dolinský poslal puk do odkryté branky poslední jmenovaný – 6:0. Nutno podotknout, že hosté si vážnější šance nevytvářeli, a když už, tak si vždy vylámali zuby na sebejistém Zvolánkovi.

Určitě každý přítomný divák očekával, že druhá třetina bude mít ten samý průběh. A měl skoro pravdu. Světlá sice svého soupeře tlačila, ale gól se jí vstřelit nepodařilo. A tak přišel trest. Ve 34. minutě se ve vlastním oslabení zjevil před domácím brankářem Jan Kubišta a po položení brankáře poslal puk do branky – 6:1. V tu chvíli již střežil světelskou svatyni Michal Koubský, který v polovině utkání vystřídal Jirku Zvolánka. Domácí odpověď na sebe nechala čekat tři minuty. To z levého kruhu procedil puk za brankářova záda Jaroslav Doležal – 7:1. Po necelé minutě se domácí radovali již po osmé a potřetí z toho z hole Petra Včela, který tak dovršil hattrick. A gól samotný padl téměř úplně stejně jako jeho druhý gól. Nahrávka z rohu od Žáka a střela z první do rohu – 8:1. To bylo ve druhé třetině vše. Domácí dokázali využít svůj tlak pouze ke vstřelení dvou branek a navíc sami ve své vlastní přesilové hře inkasovali.

Hned z kraje druhé třetiny se do úniku dva na nikoho dostal Pavel Blažek s Tomášem Dušátkem. První jmenovaný poslal Dušátkovi přihrávku před odkrytou branku a ten bez problému skóroval – 9:1. Tři minuty po Dušátkově zásahu se Skláři radovali znovu. Ondra Špatenka si ze vzduchu zpracoval Vencovo nahození, na což gólman Bydžova nestihl reagovat a na Špatenku tak zívala odkrytá branka – 10:1. Půl minuty na to ujel po levé straně Jaroslav Žák a svojí typicky tvrdou střelou z jízdy prostřelil gólmana hostů. Na jeho pokus nedokázal bydžovský brankář vůbec reagovat – 11:1. Poslední zásah večera si připsali hosté. V 51. minutě vyjel Koubský příliš daleko z branky a nestihl se vrátit, když se puk dostal na hůl Drahoše Jebavého, kterému nedělalo problém trefit prázdnou branku – 11:2.

Ale to domácím vůbec nezkazilo radost z vysoké výhry, kterou budou chtít za týden potvrdit v Bydžově.

Po konci utkání poté domácí příznivci přivítali doma navrátilce z chotěboře Honzu Fibikara, který zatím v přípravě odvádí výborné výkony.

Jiří Přibyl (trenér HC Světlá nad Sázavou): Dnešní utkání se hodnotí lehce. Podle mě nám vyšlo všechno, tak jak jsme si představovali. Soupeř naše kvality moc neprověřil, alespoň jsme si mohli vyzkoušet věci, co trénujeme. Utkání samotné mělo svůj náboj, hráči hráli až do konce a odhodlání jim vydrželo. Za nás pěkné utkání.