Osm změn v kabině Sklářů. Po sedmi letech se vrací Kuba Bradáč!

14.07.2018 | Filip Beneš

V A-mužstvu Sklářů končí trio, konkrétně Jakub Venc, Marek Vantuch a Honza Drahozal. Mezeru vzniklou jejich odchodem se pokusí vyplnit čtveřice nových hráčů a jedna staronová posila.

Odchody:

Jakub Venc

5.8.1989 (28 let)

Nové působiště: ---

U týmu končí po sedmi sezónách osmadvacetiletý obránce Jakub Venc. Ten v loňské sezóně zasáhl pouze do čtyř utkání s bilancí jednoho gólu a dvou asistencí. Kuba se podílel na největších úspěších světelského hokeje v posledních letech, celkově ve sklářském dresu naskočil do 171 zápasů, ve kterých nasbíral 59 bodů za 21 gólů a 38 asistencí.

Marek Vantuch

13.9.1994 (24)

Nové působiště: ---

Další hráč, jenž již nebude působit ve Světlé je třiadvacetiletý Marek Vantuch. Odchovanec jihlavské Dukly přišel do našeho týmu v polovině sezóny po zániku ledečského A-týmů. Za Světlou odehrál třináct zápasu, v nichž nasbíral celkem deset bodů, když dvakrát sám rozvlnil síťku a osmkrát připravil gólovou příležitost pro své spoluhráče.

Jan Drahozal

9.10.1991 (26 let)

Nové působiště: ---

Poslední hráčem, opouštějícím náš kádr je šestadvacetiletý Jan Drahozal, kterého do nové sezóny nepustí zranění kolena. Honza se před loňskou sezónu vrátil k hokeji po dlouhých pěti sezónách, ale i přes dlouhou pauzu plnil své defenzivní úkoly spolehlivě. Bohužel v polovině sezóny se zranil a do konce ročníku již do žádného utkání nenastoupil. V letošní sezóně odehrál ve světelském dresu devatenáct utkání, v nichž zaznamenal pět bodů za dva góly a tři asistence. Honza se řadil k pamětníkům mistrovských titulů z let 2009 a 2010.

Všem hráčům přejeme mnoho úspěchů jak v osobním, tak i v dalším sportovním životě a děkujeme za odvedené služby!

Příchody:

V nadcházející sezóně bude moc trenérský tandem Fixa-Přibyl počítat hned s pěticí nových hráčů, jejichž jména a dosavadní kariéry Vám představíme níže.

Jakub Bradáč

22.4.1986 (32 let)

Předchozí působiště:
Havlíčkův Brod, Jihlava, Olomouc, Pelhřimov, Amnéville (FRA), Dunkerque (FRA)

První, a nejzvučnější (staro)posilou, je třiadvacetiletý Jakub Bradáč! Vítěz krajské ligy Pardubického kraje z ročníku 2010 a zároveň majitel pekelně tvrdé a přesné střely. Odchovanec Havlíčkova Brodu měl k návratu do našeho týmu blízko již v ročníku 2013/2014, kdy se zapojil do tréninků A-týmu, ale nakonec se s klubem na spolupráci nedomluvil. Od roku sezóny 2010/11, ve které stihl za Světlou odehrát dva zápasy, odehrál čtyři sezóny ve Francii, kde za týmy Amnéville a Dunkerque nastoupil do 76 utkání, ve kterých vstřelil 25 branek a dalších 40 připravil. Od ročníku 2013/14 nikde nepůsobil a teď se vrací zpět do města sklářů. Bývalý mládežnický hráč Brodu, Dukly Jihlava, Olomouce a Pelhřimova má ve Světlé otevřenou bilanci 26 utkání a 29 bodů (17+12) a právě teď má šanci tuto statistiku rozšířit! Do Světlé přichází na přestup.

Jan Vacek

3.4.1997 (21 let)

Havlíčkův Brod, Litomyšl, Choceň

Druhou posilou je bývalý hráč brodské juniorky, Litomyšle a Chocně – Jan Vacek. V krajské lize Pardubického kraje odehrál jednadvacetiletý obránce již 87 utkání, ve kterých zaznamenal 17 bodů za tři góly a čtrnáct asistencí. Poslední tři sezóny strávil v dresu mateřské Chocně, odkud k nám přichází na hostování.

Václav Piskač

12.11.1999 (18 let)

Havlíčkův Brod

Dalším hráčem, který přichází do týmu Sklářů je osmnáctiletý útočník Václav Piskač. Václav k nám přichází na hostování z Havlíčkova Brodu, kde minulou sezónu hrál za B-tým v krajské lize Pardubického kraje. V loňské sezóně odehrál v krajské lize 34 utkání, v nichž zaznamenal 23 bodů za 16 branek a 7 asistencí.

Jiří Přibyl

26.3.1999 (19 let)

Havlíčkův Brod

I poslední dvě posily k nám přichází z Havlíčkova Brodu, v jehož barvách loni působili v B-mužstvu. Jedná se o syny našeho trenéra Jiřího Přibyla – Michala a Jirku. Brzy dvaadvacetiletý útočník Michal Přibyl odehrál v krajské lize v dresu Brodu již 68 klání a připsal si šestnáct kanadských bodů za sedm gólů a devět asistencí. Jeho o tři roky mladší bratr Jiří taktéž zastává post útočníka a taktéž on si ve osmatřiceti utkáních vyzkoušel krajskou ligu Pardubického kraje s bilancí třiceti kanadských bodů za devatenáct vstřelených gólů a jedenáct asistencí.

Michal Přibyl

2.8.1996 (21 let)

Havlíčkův Brod

Klub stále jedná s několika hráči o možném příchodu, v případě dalších změn Vás budeme o všem informovat.

Všem novým hráčům přejeme mnoho úspěchů ve světelském dresu, a hlavně aby se jim vyhýbala zranění.