Jaroslav Žák se s kariérou rozloučil vítězně

10.09.2017 | Filip Beneš

Poslední zápas Jardy Žáka přilákal do Pěšinek necelé dvě stovky diváků, kteří měli možnost vidět zápas ve vysokém tempu, žádné exhibiční ploužení.

pátek 08.09.2017, 18:00

ŽakysTeam - HC Světlá nad Sázavou

Branky: Žák, Křišťan, Ruml, Rytnauer - Doležal Jak.

ŽakysTeam: Lukáš Studený - Petr Beránek, Jakub Bradáč - Ladislav Rytnauer, Jaroslav Žák, Jan Krajíček Jakub Kůrka, Michal Blažek, Michal Beránek, Petr Heřmánek - Radim Křišťan, Jan Ruml, Petr Šudoma, Ondřej Vomela, Jan Kůbát ml. - Milan Schlaichert ml., Hynek Bárta, Pavel Švanda

HC Světlá nad Sázavou: Koubský (Zvolánek) - Včela O., Svoboda, Kořínek, Šíma, Fibikar, Špatenka - Včela P., Kubát, Venc, Dolinský, Doležal Jak., Blažek, Dušátko, Doležal Jar., Kopecký, Křišťan V.

Začátek zápasu se nesl ve slavnostním nádechu. Před začátkem utkání vyjely na led všechny žákovské kategorie HC Světlá, aby vzdali hold světelské legendě  - Jaroslavu Žákovi. Po nich na ledovou plochu nastoupilo nejdříve A-mužstvo následované výběrem legend. Po nástupu všech aktérů proběhlo slavnostní poděkování Jaroslavu Žákovi za odvedené služby, kterého se zúčastnil zástupce pardubického krajského svazu, zástupce města Světlá nad Sázavou, hráči HC Světlá a fanklub HC Světlá. Na závěr ceremoniálu proběhlo odhalení pamětní desky s podobiznou Jaroslava Žáka.

Poté už následoval samotný zápas, hraný 3x20 minut hrubého času s pětiminutovými přestávkami. První branku utkání vstřelil sám hlavní aktér Jaroslav Žák výběr legend se tak ujal vedení. A-mužstvo se snažilo o rychlé vyrovnání, ale většinou ztroskotali na výborně chytajícím Valtrovi (Lukáši Studeném). Vyrovnání se loňský mistr krajské ligy dočkal v polovině utkání, kdy se z mezikruží prosadil Jakub Doležal. Nerozhodný stav vydržel jen do třetí třetiny. V ní se gólově prosadil, ještě nedávno světelský, Radim Křišťan, který odešel do Čáslavi na hostování a bývalý světelský kapitán Jan Ruml. Skóre utkání pečetil minutu před koncem střelou do prázdné branky Ladislav Rytnauer, který za Světlou hrál v mládežnických kategoriích.

Po utkání následovaly samostatné nájezdy, v kterých bylo úspěšnější světelské Áčko.

A to je ode mě vše.