Zdolali jsme v derby Chotěboř a vedeme krajskou ligu

18.10.2022 | Jan Borek

Zápas dvou velkých rivalů a aktuálních lídrů krajské ligy naplnil všechna očekávání, kdy se početná divácká návštěva, která dorazila do Pěšinek, rozhodně nenudila. Skláři se ujali vedení záhy díky pohotové střele Dana Piskače. Nedlouho na to skóroval Svoboda, leč k naší smůle ten chotěbořský. Vedení zpět našim borcům uzmul ve 12. minutě Pokorný. Hosté následně přidali na tvrdosti a dohrávání osobních soubojů, což "ochutnal" nejvíce právě Pokorný. Ve druhé části jsme měli spoustu příležitostí navýšit vedení, platilo však notorické "nedáš - dostaneš", kdy soupeř těsně před odchodem do kabin derby vyrovnal. Chotěbořští byli v ten moment hodně nahoře a ve 43. minutě se dostali do vedení. Tento moment ale naše hráče nepoložil a za necelé dvě minuty bylo zásluhou Blažkova gólového projektilu srovnáno. Napínavý duel gradoval. Několik našich velkých závarů před Peškem zůstávalo dlouho nevyužito, ujala se až rána Kuby Adama necelé 4 minuty před koncem. Závěr utkání měl pořádné grády. Soupeř nás zatlačil do defenzívy a díky hře v power-play v závěru obléhal. Ten večer skvělý a spolehlivý Petržílka už ale žádný gól do naší sítě nepustil. Ve Světlé se proto radujeme nejen z prestižní výhry, ale též z letošní neporazitelnosti a aktuálního vedení v tabulce ligy. Fanouškům obou táborů děkujeme za návštěvu i za jejich podpory. Byl to i jejich zásluhou strhující hokejový večer, tak jak se na okresní derby sluší a patří! Do Náměšti nad Oslavou pojedeme v sobotu s jasným cílem - prodloužit tu zatím snovou vítěznou sérii.

Muži | středa 28.08.2024, 18:00
Světlá nad Sázavou - Havlíčkův Brod